Fórum - Téma


Převodovkový olej do Phedry 2002


Fórum Phedra Převodovkový olej do Phedry 2002

Manuály  |  Inzerce  |  Model Lancia Phedra  |  Naše vozidla2017-07-05 17:50:57

Dobrý den ,prosím o radu ,kolik oleje do převodovky a kudy se tam leje ?? Dávali jsme ted novou spojku ,hrozná práce , ale je tam ,ted meníme veškeré náplně ,motorový olej víme ,jen ten do převodovky řešíme kolik a kudy ,děkuji za rady

2017-07-05 21:44:48

hana: Olej myslím necelé tři litry je to v manuálu a leje se horem u mechanismu ovládání je černá čepička krycí odvzdušnění skříně. je schovaná za vzduchovým filtrem ten je lepší dát bokem a pak hadičku a trychtýř. Jde to dobře. Jinak olej převodový lejte ten co tam patří já dával orig Italský.

2017-07-06 19:58:18

semir: Moc děkuji ,tak nalito ,skoro 3 l, olej jsme objednavali ten který se dává přímo do lancie ,tak snad to bude dobryý ,protože jak s tím chlap vyjel tak se rozsvitila na palubce značka jako převodovka chyba ,po chvíli to zhaslo ,tak doufam že to bude v pořadku . Jinak ten motorovej jsme už dali 10w40 ,máme najeto 228 tis, prej uz by se měl dávat tento ,před tím tam byl 5w30.ještě se budou měnit rozvody ,ale to až za měsíc ,výměna spojky hrozná práce ,chlap říkal už nikdy více

2017-07-06 21:19:15

hana: Tak nevím kdo kde to dělal, ale vzhledem k tomu, žee nemám sloupový zvedák jsem odkázán taky na kamarády servisáky, ale vzhledem k tomu, že nám převodovka v 180tis vypověděla službu prostě jsme už dvojku a čtyřku nezařadili tak musela ven a dát jinou - starší, ale dobrou. Přitom se dělalo vše, spojka, dvouhmota a ložisko i olej. Jinak olej tam leji pořád ten samý opět Itala a neměním viskozity. Má tam být tak tam je. Dávali ho tam v Italii předešlí majitelé tak aspoň mám jistotu. Jinak rozvody máme za sebou také. SKF kladky-ložiska řemen continental. Chce to se podívat i na ozubená kola a řtízek vaček. Ta chyba by mohla být způsobena tím že si to natlakovalo olej. Máte manuál nebo automat?

2017-07-07 00:09:03

semir: máme manuál , 5 rychlostní ,jo spojka je ta dvouhmota ,je nevýhoda u těchle aut že motor se musí popustit dolů ,jinak to nejde vyndat ,je tam málo místa ,to znamená že vše se musí ze spodku sundat ,máme naštěstí zvedák ale ten žirafovitý ,takže motor drzel zvedak,celá nápravnice musí dolů ,šrouby většinou se pak musí dát nový , bud prasknou nebo se protáčí, opravdu hrozná práce ,chlapovi pomáhal ještě kamarád ,to nemůže dělat jen jeden i tak to byla hrůza.Tady šlo o to že v servisu by tohle celý asi stálo ranec ,to jsme si ted bohužel dovolit nemohli,tak se to dělalo doma ,chlapi naštěstí autům rozumí ,aspon v něčem a něco si umí sami opravit .Ono se říká že pro starší motory je už lepší hustčí olej ,tak se tam nalil tento .Ještě to háže hlášku že nefunguje abs ,takže se musí kouknout po drátech jestli je to všude dobře ,popř to prošplíchat.zatím s tím najel jen 5 km ,bude jezdit do prace s ní tak uvidí co ještě bude potřeba ,jezdí denně 35km.

2017-07-07 16:21:03

semir: tak auto nám blbne ,padá výkon ,nekdy jede normálně a jak zabrzdí už to nemá tah ,nechce to jet, sotva dojel domů, jak zkoušel tůrovat motor,tak to zas najednou naskočilo ten výkon , co by to mohlo být ??turbo ??a na té malinké obrazovce u volantu se rozcvicuje kontrolka oranzově to svití ,myslíme že je to převodovka ,přitom řazení ,spojka vše bez problémů. ted jsem koukala na to co to znamena ,tohle je ten symbol, že by to dělala i spatná nafta třeba ??

2017-07-07 20:00:44

To je motor ne převodovka. Signalizuje to závadu motoru a jeho příslušenství. Může to být cokoliv, špadně zapojené podtlakové vedení co je u převodovky, špatně zapojené hadice, dát to na diagnostiku, podle popisované závady to tzv. skáče do nouzového režimu. Bez diag se nic nezjistí.

2017-07-07 21:32:44

semir: zítra to bude chlap znova kontrolovat ,říkal ještě že by mohl být ucpanej palivovej filtr,pokud to nepomůže ,budem muset na diagnostiku,určitě to nebude nic hrozného ,protože auto už jelo dobře ,pak musel zabrzdit a spadl výkon ,nešlo to do otáček ,dojel do práce a jak potom jeli domů zas dobrý ,zase musel zabrzdit a znova ztráta výkonu ,dojel domů ,vypl auto ,pak to zkusil znova a zas to bylo v pořádku .dám vědět až na to přijdem co to bylo

2017-07-07 21:50:29

Palivový filtr by tohle neudělal, ale za zkoušku se nic nedá, je tam papírová vložka, a bacha blbě se povoluje horní převlečná plast matice a ráda praská. ! K novému filtru je i nové těsnění na tu matici. Jinak to kolísání výkonu je tzv. nouzový režim, aby se nerozbilo něco víc motor se takto přes elektroniku chová. Když se chcípne a nastartuje nastaví se do normálu a když se mu zase něco nezamlouvá skočí opět do nouzového režimu.

2017-07-19 21:26:30

semir: takže autíčko opravené byli jsme na té diagnostice u p Havlíka v Jihlavě ,má toho hodně objednal nas až za týden ,takže jak je tam ten černý váleček nahoře nad motorem, je to čidlo k turbu a vedou k němu podtlakový hadičky ,ty byli přehozené ,což je tak trochu záhada ,protože ty se nemuseli sundávat když se měnila ta spojka, a všichni doma, kdo kolem té lancie té spojky dělali svorně tvrdí že na to ani nešáhli,to byla jedna závada ,ale diagnostika pořád hlasila ztráta výkonu motoru ,takže mechanika ještě napadla váha vzduchu ,tu vyčistil vyfoukal promazal ,zapojil a bylo po problémech.Lancie jede ještě líp než před tím ,dělal to 2 hod,stálo mě to 1000kč ,super přístup ,nedělal to přímo on, ale jeho kolega.


Odpovědět