Fórum - Téma


Světla po repasování


Fórum Phedra Světla po repasování

Manuály  |  Inzerce  |  Model Lancia Phedra  |  Naše vozidla2017-07-07 21:40:00

Tak jsem se dnes pustil do repasování předních světel, samozřejmě byla už zašlá, zažloutlá a poškrábaná, tak se podělím o svou zkušenost.

Sundání světel klasika, dělal jsem to taky proto, že mi odešel jeden z ostřikovačů světel, slavný Fantíky bych za to nakopal, plastíky podrž to já dojdu pro peníze a tak se horní část odporoučela za jízdy někam do příkopu i s horním držákem krytky. Krytky tam už nedávám, jelikož jsem už dva páry ztratil. Tak že po demontáži světel mimo jiné asi už čtvrté nebo páté, ani to nepočítám jsem vyndal všechny žárovky a zkontroloval i s výbojkama. Pak jsem vyndal balasty jelikož když jsem měnil staré vadné za nové tak jsem chtěl trochu utěsnit proti vlhkosti, ale nebyl čas. Všechny šrouby co jsem vymontoval a nesly známky koroze jsem namočil do odrezovače a pak opláchl a stříknul zinko hliníkovým sprejem. Všechny kostry v okolí světel tedy přední části jsem rozdělal, obrousil očka a namazal vodivou vazelínou. A pak přišly na řadu světla. Obrázek před a po přikládám. Očistit technickým benzínem a brousit a brousit a leštit a leštit. Výsledek se mě osobně líbí a ušetří peníze za jiná.

2017-07-07 23:10:02

tak to je krásná práce ve výsledku , přesně taková skla máme taky ( myslím ten první obrázek ),takže jde to zvládnout doma, čím leštit a brousit ? jestli můžu poprosit o radu

2017-07-08 23:23:45

hana: nejdříve brousit stačí na vrtačku pomalejší otáčky, dělal jsem to aku a začít od hrubosti 240 až po 3000, já si dal práci a koupil si ještě na molitanu 4000 a pak jen zaleštit leštěnkou a navoskovat proti UV. Obě světla s klidnou prací tak dvě - tři hodiny.


Odpovědět